Paspartu jako element wystroju wnętrza

passe partout
Lubisz robić zdjęcia i w końcu dojrzałeś do tego, aby na ścianach Twojego salonu zawiesić najpiękniejsze z nich? Zanim podejmiesz decyzję o zakupie tradycyjnej ramki drewnianej z szybką lub bez, albo o nabyciu szklanych antyram, powinieneś rozważyć możliwości kupienia ramki paspartu. Czym różni się ona od tradycyjnej ramki?

Passe partout to dekoracyjna wstawka-ramka, która niegdyś służyła do oprawiania zdjęć. Obecnie jest to alternatywa dla tradycyjnych ramek. Szeroki biały pas otaczający zdjęcie dodaje mu powagi i elegancji. Wycięte w kształcie prostokąta, kwadratu lub z owalnym środkiem, paspartu można wykonać ręcznie. Dla osób które mają zdolności manualne i mogłyby same wykonać taką rameczkę, producenci przygotowali całą gamę przydatnych nożyków, linijek i krzywików. Ale w sklepach wnętrzarskich i fotograficznych można kupić gotowe passe partotu w różnych kolorach i wymiarach. Wykonane są z kartonu, dekoracyjnych, tłoczonych papierów, jedno lub wielokolorowych.

Co można oprawić tą dekoracyjną ramką? Przede wszystkim zdjęcia, o których była mowa. Wyobraź sobie jak pięknie będą się prezentowały zrobione przez Ciebie zdjęcia krajobrazów lub fotografie makro, otoczone eleganckim białym paspartu. Ale możesz także kupić gotowe obrazy i zdjęcia oprawione w ten sposób. Jeśli jesteś wielbicielem sztuki, możesz zakupić akty lub malowane obrazki otoczone passe partout. Jednym z nowoczesnych trendów wnętrzarskich jest oprawianie płaskorzeźb oraz ceramiki w szklane ramki, które naśladują ten elegancki styl oprawiania.
Gdzie można kupić obrazy i fotografie, które będą pasowały do wnętrza Twojej sypialni, jadalni czy salonu? Jest wiele sklepów internetowych oraz stacjonarnych, które w swojej ofercie posiadają obrazy z passe partout. Są to fotografie natury, roślin, zwierząt, reprodukcje obrazów, malowane i szkicowane grafiki abstrakcyjnych kompozycji. Czasem można spotkać oprawione hafty krzyżykowe, gobeliny lub koronki. A jeśli chcesz sprawić przyjemność swoim dzieciom, kup ramkę paspartut i opraw ich rysunki lub zdjęcia postaci z bajek. Zawieszone w pokoju dziecka podobizny ulubionych bohaterów sprawią, że maluchy poczują się tam dobrze.