Nowa Huta lekiem na chore ceny mieszkań w Krakowie

Nowa Huta - nowe mieszkania w dobrych cenach

Kraków od lat przyciąga do siebie ludzi pragnących zmienić dotychczasowe lub zacząć nowe życie. Do Krakowa płyną potoki młodych ludzi spragnionych uniwersyteckiej wiedzy, dobrze płatnej pracy, wszechogarniającej kultury. I tutaj pojawia się pytanie – gdzie kupić mieszkanie? Ciekawą opcją dla osób posiadających chudszy portfel są nowe mieszkania budowane w obrębie Nowej Huty.

Szukając mieszkania na sprzedaż należy zdawać sobie sprawę, że ceny mieszkań krakowskich mocno wahają się w zależności od lokalizacji. Nie ulega wątpliwościom, że najdroższe nowe mieszkania oferowane są w ścisłym centrum, przy rynku i okolicach. Od kilku ładnych lat podskoczyły też ceny mieszkań na, aktualnie będącym „trendy” Kazimierzu.

Im dalej od centrum miasta, tym ceny niższe. Idąc tym tropem pojawia nam się Nowa Huta, gdzie nowe mieszkania są znacznie tańsze. I stąd kierując się kryterium ceny wiele młodych małżeństw chętnie wybiera właśnie tereny Nowej Huty czy okolicznych dzielnic jak Wzgórza Krzesławickie, Mistrzejowice, Bieńczyce czy Czyżyny.

Jeśli planujemy kupno mieszkania można skorzystać z ofert proponowanych przez jedną z wielu istniejących w Krakowie firm pośredniczących lub przyjrzeć się ofercie prosto od dewelopera. Idąc do biura sprzedaży dewelopera dowiemy się wszystkich szczegółów odnośnie inwestycji i mieszkania, które nas interesuje, a kto lepiej je zna niż odpowiadający za ich realizację deweloper.

Osobom, które interesuje Nowa Huta i tamtejsze nowe mieszkania, zlokalizowane na nowoczesnych i zamkniętych osiedlach, polecam przyjrzeć się trochę bliżej tej inwestycji: http://www.salwator.com.pl/nowe-mieszkania/nowa-huta/karta-informacyjna/. Jest to dosyć ciekawa propozycja, a w dodatku w dobrej cenie, bo m2 mieszkania zaczyna się tam już od 4599zł, co jak na Kraków jest niską ceną.