Jakie korzyści dają nowoczesne moduły LED?

moduł led

Oświetlenie stanowi kluczowy motyw wyposażenia każdego wnętrza. Nazwa LED jest skrótem od angielskiej nazwy diody elektroluminescencyjnej – Light Emitting Diode. Moduły ledowe dają możliwość nadania pomieszczeniu specyficznego charakteru, komponując wymyślne aranżacje świetlne, co może stworzyć doskonałe efekty głównie w naszych sypialniach.

Przykładowo, moduł LED Samsung potrafi połączyć design z użytecznością, zapewniając niezrównane wrażenia wizualne. Oświetlenie to równie dobrze sprawdzi się w oświetleniu ekspozycji sklepowych, banerów, reklam czy liter przestrzennych, choć fanatycy akwarystyki bez wątpienia docenią je w swoich akwariach. Ponadto system LED daje natychmiastowe zaświecanie przy osiąganiu pełnego strumienia świetlnego. Istotna jest również długotrwała żywotność diod LED, która może wynosić więcej niż 50 tys. godzin, co znacznie zmniejsza koszty eksploatacji systemu oświetlenia i daje możliwość znacznego ograniczenia zużycia energii na cele oświetleniowe. W porównaniu zwykłe żarówki świecą tylko około 12 – 15 tys. godzin. Należy wcześniej rozeznać się i przemyśleć, w których miejscach nasz moduł należy zamontować. Moduły LED coraz częściej stają się alternatywą dla taśm LED. Są one dużo bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a ich użytecznością można cieszyć się nie tylko wewnątrz, ale również w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Moduł wyposażony jest w taśmę dwustronnie klejącą lub tzw. otwory montażowe, co umożliwia ich zamontowanie na każdej powierzchni. W internecie znajdziemy technikę i dokładną instrukcję montażu modułu ledowego, którego bez problemu możemy podjąć się samodzielnie.