Jak dbać o zęby?

licówki

Na pewno zwracamy uwagę na to, jak prezentują się nasze zęby. Chcemy, by były one jak najpiękniejsze, abyśmy mogli z dumą pokazywać je wszystkim i abyśmy nie musieli wstydzić się swojego uśmiechu. Niestety często tak właśnie się dzieje, a wynika to zwykle z naszego nieprawidłowego postępowania. Nauczmy się zatem dbać o swoje zęby, a one z pewnością odwdzięczą się nam za to fantastycznym wyglądem oraz idealnym stanem.

Stomatologia estetyczna jest pierwszą specjalizacją, jaką powinniśmy się nieco bardziej zainteresować, skoro zależy nam na odpowiednim wyglądzie uzębienia. Zdecydowanie pogarszają go bowiem wszelkie braki występujące w szczęce. Jeśli sami takie mamy i dalej nic z nimi nie zrobiliśmy, zmieńmy to jak najszybciej. W pierwszej kolejności odwiedźmy w tym celu swój gabinet stomatologiczny i w nim zapoznajmy dentystę ze swoimi brakami. Dowiemy się wtedy, z czego one wynikają i jak możemy zapobiegać powstawaniu kolejnym. Poznamy także różne metody wypełniania takich braków, odkrywając licówki oraz protezy akrylowe. Dentysta na pewno dokładnie nam je scharakteryzuje i opisze ich główne wady i zalety. Z jego pomocą będziemy mogli dopasować do siebie odpowiedni rodzaj wypełnienia, by jak najszybciej się na niego zdecydować.

A co potem? Co możemy zrobić, gdy już pozbędziemy się wszelkich luk i braków? Otóż wtedy powinniśmy się skupić na dbaniu o swoje zęby, aby zapobiec kolejnym nieprawidłowościom. Nauczmy się odpowiednio szczotkować jamę ustną i korzystajmy regularnie z nici dentystycznej. Nie zapominajmy też o wizytach w gabinetach stomatologicznych.