Fototapety i zdjęcia na szkle

szkło na ścianę

Zdjęcia na szkle to niesamowita ozdoba pomieszczenia. Fototapety mają inny charakter, pewnie sprawiają, że wnętrze staje się przytulniejsze. Jednak gdy zafundujemy sobie szkło na ścianę — od razu mieszkanie nabiera innego wymiaru. Mamy wrażenie jakbyśmy stali przy ogromnym oknie. Jednak gdy fotografia przedstawia abstrakcję, wówczas mamy wrażenie jakby w naszym domu miała miejsce wystawa lub wernisaż, bo jesteśmy sami.

W porównaniu z fototapetami, szkło na ścianę zdecydowanie lepiej poddaje się konserwacji i czyszczeniu. Istnieje jednak groźba rozbicia szkła. Należy więc pamiętać o tym i stosownie się zachowywać. Takie szkło jest odporne na zarysowanie i na działanie środków chemicznych. Zamiast płytek ceramicznych, montujemy tafle szklane i nasze mieszkanie staje się zupełnie odmienne od innych. Tafla szkła nie musi być tradycyjnie błyszcząca. Można wybrać mleczną, piaskową, czy matową. Istnieją również satynowe okładziny ścienne. Wówczas mamy wrażenie jakby nam na taflę usiadła mgła. Taka zamglona tafla robi niesamowite wrażenie.

Oprócz wzorów, które oferuje sprzedawca, możemy również sami zadecydować o innym wzorze. Zlecamy wykonawcy nadruk własnego pomysłu i czujemy się jak twórca na własnej wystawie.

Do mocowania tego typu tafli nieodzowny jest fachowy zespół monterów. Transport i wnoszenie do mieszkania takich płyt to ciężka i odpowiedzialna praca. Przy wyborze wzorów musimy pamiętać również o innych. Kiedy mamy jeszcze małe dzieci powinniśmy zadbać o to, by wzór ich nie przestraszył. Wszyscy domownicy muszą czuć się w pomieszczeniach komfortowo.