Elewacje z elementami drewnianymi

elewacje kraków

Osiedla mieszkalne nawet w dużych miastach bywają spokojne i zaciszne. Te najnowsze wznoszone są zgodnie z obowiązującymi trendami, z wykorzystaniem aktualnych wytycznych i nowych pomysłów. Można to zaobserwować m.in. w dawnej stolicy Polski, Krakowie.

Nowe osiedla składają się na przykład z domów drewnianych lub częściowo drewnianych, bo ten materiał ostatnio bardzo zyskał na popularności. Z reguły przed rozpoczęciem budowy można założyć, czy domy na nowym osiedlu będą drewniane w całości (np. wciąż popularne domy z bali) czy też murowane z drewnianą elewacją.

REKLAMA: profesjonalne elewacje Kraków – LitBud

Budowa domów w Krakowie jest przedsięwzięciem na tyle skomplikowanym, że trzeba uwzględnić nie tylko modę, upodobania ewentualnych przyszłych właścicieli, ale też kwestie administracyjne, użyteczność, stabilność itd. Dlatego też częściej praktykuje się montaż elewacji drewnianych, łącząc estetykę i inne walory drewna z trwałością i niezawodnością betonowych murów. Takie elewacje mogą objąć cały budynek lub zostać nałożone jedynie w jego części, w zależności od zamierzeń architektów lub użytkowników. Wybór istnieje także w zakresie rodzaju elewacji, czyli tego, jakie drewno posłuży do jej stworzenia. Dość popularne są np. deski sosnowe czy modrzewiowe. Poszczególne typy desek elewacyjnych różnią się między sobą wyglądem, grubością, a także ceną.

W każdym przypadku trzeba zwracać uwagę na to, jak długo przetrwa droga, piękna elewacja, biorąc pod uwagę typowe dla Polski warunki atmosferyczne. Zawsze lepiej jest dopłacić i nabyć odporniejsze deski, niż co kilka lat remontować elewację z powodu nadmiernego zawilgocenia, wpływu silnego wiatru itd.